קריסטל פוליש

פוליש קריסטל לרצפה

פוליש קריסטל לרצפה – מה חשוב לדעת.

בלאי של מרצפות הבית או המשרד הוא משהו שמגיע עם הזמן ואין שום דרך למנוע אותו. ישנו כמובן הבדל בין מרצפות שדורכים עליהן כל הזמן וכאלו שגוררים עליהן ריהוט כך שבמשרד גדול עם עובדים רבים הבלאי של המרצפות יהיה מהיר יותר יחסית למשרד קטן או בית פרטי עם מספר נפשות מועט, וכל זה מוביל אותנו למקום אחד – צריך לחדש איכשהו את המרצפות וצריך לתת להן מראה נקי יותר, יפה יותר וחלק יותר. ישנן מספר אפשרויות לפוליש כמו פוליש ווקס, פוליש אקרילי וכן פוליש קריסטל לרצפה שלשם כך צריך חברת פוליש מקצועית, וישנה האפשרות כמובן של להחליף את המרצפות.

פוליש קריסטל לרצפה

פוליש קריסטל לשיש ישו בבית אחרי שיפוצים.

לעשות פוליש או להחליף?

ישנה אם כן אפשרות של החלפת המרצפות בבית, אפשרות שלמי שיכול להרשות את זה לעצמו מבחינה כלכלית כדאי כמובן מכיוון שאין כמו מרצפות חדשות כמו כל דבר חדש אחר, אך יש עוד חיסרון מלבד העלות הגבוהה והוא הנוחיות. החלפת המרצפות על פני פוליש לרצפה או כל פוליש אחר שאורך זמן קצר יחסית יכולה לקחת מספר ימים, ימים בהם אין אפשרות להיות בבית מכיוון שמפרקים את המרצפות הישנות ומרכיבים חדשות. ישנה לעיתים אפשרות להיות כל פעם באזור אחר בבית אך בכל מקרה החלפת המרצפות אינה נוחה יחסית לפוליש

מהו פוליש קריסטל?

כפי שציינו האפשרות הזולה יותר על פני החלפת המרצפות הינה ביצוע פוליש. ישנה אפשרות של פוליש קריסטל לרצפה שזוהי דרך פופולארית יחסית והיא מתבצעת בדרך הזו: מכניסים חומר לשכבה העליונה, שכבה שקיימת בכל המרצפות, וזאת באמצעות פעולת קרצוף. פוליש כזה נותן מראה נקי ומבריק והכי חשוב ללא שריטות והוא מחזיק זמן רב יחסית, אך הוא מתאים יותר לרצפת טרצו ולרצפת שיש. עוד יתרון בשיטת פוליש זו הוא הבטיחות, כשאומנם ישנו מראה מבריק למרצפות אך הן לא באמת מחליקות ואין סכנה בדרך כלל להיפגעות מהן.

שיטות נוספות

שיטות נוספות לפוליש לבית מעבר לשיטת פוליש קריסטל הן פוליש אקרילי – מתבצע כמו פוליש קריסטל אך לאחר מכן מורחים שכבת איטום על המרצפות מה שמחזיק זמן רב הרבה יותר, ופוליש ווקס – פוליש בו מורחים שכבת שעווה על המרצפות והיא זו שמשווה להן מראה חלק ונקי ושומרת עליהן אך לטווח זמן קצר יחסית, כשהיתרון בשיטה הזו היא שהעלות שלה היא הנמוכה מבין כל השיטות.  פוליש אם כן בכל שיטה שהיא יכול להיות תחליף ראוי להחלפת המרצפות.

כתיבת תגובה