קריסטל פוליש

פוליש קריסטל לבית

פוליש קריסטל לבית – מה זה בכלל?

כולנו רוצים שהבית שלנו ייראה במיטבו בכדי שנרגיש בו נוח יותר. מראה הבית חשוב משתי סיבות: ראשית כפי שציינו בשביל שאנו נרגיש בו נוח ואין כמו מראה שאנו אוהבים בשביל להיות נינוחים ורגועים במקום שאמור להיות המבצר שלנו, ושנית בשביל שנרגיש נוח לארח אנשים אחרים. אף אחד לא היה רוצה לארח אנשים בבית מתבלה עם קירות מתקלפים ועם רצפה מלאה שריטות ולשם כך אנו צריכים אחת לכמה זמן לעשות שיפוץ ברמה זו או אחרת בשביל לשפר ולשדרג את מראה הבית. פוליש קריסטל לבית הוא אחת השיטות לשדרג את מראה המרצפות.

פוליש

פוליש קריסטל לבתים ודירות לפני כניסה.

 פוליש קריסטל מה זה?

פוליש קריסטל הוא שיטה אחת של פוליש מבין מספר שיטות על מנת לחדש את מראה הרצפה ולתת לה מראה מבריק ורענן. פוליש קריסטל לרצפה הוא  פעולת הברקה אשר מחדירה חומר לשכבה העליונה של הרצפה, ובשיטה אשר משווה למרצפות מראה חלק ונקי משריטות. היתרון של פוליש מסוג זה הוא שלמרות שיש למרצפות מראה חלק הן אינן מחליקות מה שבטיחותי הרבה יותר לאלו הדורכים עליה. בגלל הבטיחות בשיטה הזו ובגלל סיבות נוספות זוהי שיטה שרבים הולכים עליה ובעזרתה משווים למרצפות את המראה אותו הם רוצים שיהיה בבית שלהם.

שיטות אחרות

ישנן עוד שיטות נוספות מלבד פוליש קריסטל לבית כשאחת מהן היא פוליש אקרילי שמתחילה אף היא בפעולת קרצוף של המרצפות אך מה ששונה או יותר נכון משדרג הוא שמורחים לאחר מכן על המרצפות שכבת איטום, שכבה שמגנה על המרצפות מה שמחזיק אותן במצבם החדש זמן ארוך הרבה יותר. שיטה נוספת ופופולארית מאוד היא שיטת הפוליש ווקס, שיטה שבאמצעותה מורחים שכבה מותכת של שעווה על המרצפות מה שגורם להן להיות מבריקות, וזוהי שיטה זולה יחסית שיכולה להתאים לכל כיס ולמנוע הוצאות גדולות מידי על החידוש.

להחליף מרצפות?

אין כמו משהו חדש ואין כמו מרצפות חדשות, וזוהי כמובן הדרך האידיאלית ביותר לחדש את המרצפות. אך מה לעשות והחלפת המרצפות יכולה להיות פרויקט יקר מאוד יחסית לפוליש ולא כל אחד יכול להרשות את זה לעצמו? בנוסף, החלפת מרצפות דורשת מדיירי הבית לא להיות בו מספר ימים במשך העבודה מה שעלול להיות מסורבל יותר ובעייתי יותר למשפחות רבות. אין ספק ששיטת הפוליש בכל דרך שהיא היא שיטה פשוטה יותר, נוחה יותר וכמובן זולה הרבה יותר לעומת החלפה של המרצפות.

כתיבת תגובה