קריסטל פוליש

פוליש לרצפת שיש

פוליש לרצפת שיש – מה הכי מתאים?

בבניית בית חדש המרצפות מקבלות לכלוך רב, לכלוך אשר משאיר בהן כתמים מה שעלול לגרום להם להיראות ישנות ומלוכלכות ואף אחד לא היה רוצה להיכנס לבית בו המרצפות ובמיוחד רצפת שיש שנראות כך. גם בשיפוץ הבית הקיים שלנו מצטבר לכלוך רב, לכלוך אשר אף הוא עלול לגרום למרצפות להיראות מיושנות מה שמוביל אותנו למסקנה אחת – צריך לגרום למרצפות להיראות יפה יותר וחדשות יותר, מה שאומר שצריך פוליש. ואם זה רצפה מסוג שיש אז אפילו ליטוש רצפה ביהלומים או  באבן. אז איזה סוג של פוליש הכי מתאים במידה והרצפה שלנו היא רצפת שיש? במה כדאי לנו לבחור? ומהן האפשרויות העומדות בפנינו?

פוליש לרצפת שיש

פוליש לרצפת שיש לאחר השחזה ביהלומי גריסה ויהלומים עדינים להברקה ופוליש קריסטל.

פוליש ווקס

פוליש לרצפת שיש יכול להעשות רק ע"י חברת פוליש שמבינה ומקצועית בתחום. זה יכול להיות פוליש ווקס זוהי שיטה שרבים בוחרים ולא תמיד בגלל התוצאות האיכותיות שהיא מביאה עמה, אלא יותר בגלל העלות שלה. ישנו הבדל שלעיתים יכול להיות משמעותי במחיר של פוליש ווקס על פני השיטות הבאות שנמנה כך שהיא יכולה להתאים לרבים שצריכים את הפוליש אך היא לאו דווקא הכי איכותית.  בשיטה זו מורחים שעווה מותכת על הרצפה, וז אינו מגן עליה משריטות ומכתמים,  אך התוצאה נראת מרשימה ומספקת מראה מבריק למרצפות, אך בדרך כלל היא מחזיקה זמן מועט יחסית ומתאימה יותר למשרדים קטנים ופחות לבתים פרטיים. לכן מוטב לבצע על שיש פוליש קריסטל.

פוליש אקרילי

פוליש לרצפה יכול גם להתבצע בשיטת הפוליש האקרילי, כשבשיטה זו מקרצפים את המרצפות בעזרת מכונת פוליש ולאחר מכן מורחים עליהן שכבת איטום שתשמור על המרצפות במצבן זמן רב ככל האפשר. שיטה זו מתאימה יותר למקומות עם תעבורה משמעותית של אנשים ועם פעילות רבה יותר, כך לדוגמא במשרדים עם עובדים רבים ועם לקוחות וספקים שעוברים בהם כל הזמן השיטה הזו יכולה להיות השיטה האידיאלית והחזקה ביותר לאורך זמן.

פוליש קריסטלי

יש האומרים ששיטה זו היא השיטה המתאימה ביותר למרצפות שיש, ושיטה זו היא שיטה בה מכניסים את החומר לשכבה העליונה של המרצפות על ידי פעולת הקרצוף, מה שמספק למרצפות מראה נקי וחלק. יתרון נוסף הוא שזו שיטה בטוחה יחסית מכיוון שלמרות המראה החלק של המרצפות הן לא באמת מחליקות מה שמקטין את הסכנה להיפגע מהן.

אז באיזו שיטה לבחור?

בבחירת שיטת פוליש לרצפת שיש ניתן לבחור כל אחת מהשיטות כשכפי שציינו לדעת רבים הפוליש הקריסטלי הוא המתאים ביותר לחומר זה. בסופו של דבר הכול עניין של תקציב וכמה זמן רוצים שהעבודה תחזיק מעמד, ורצוי בכל מקרה לפני החלטה לקבל חוות דעת ממומחים בתחום.

כתיבת תגובה