קריסטל פוליש

ליטוש שיש

ליטוש שיש

 

כמעט בכל בית כיום קיימת אבן שיש או דמוי שיש. כמו כל אביזר בבית, גם בשיש יש לטפל על מנת לשמור על מראהו לאורך השנים. אם השיש בביתכם איבד מהברק ומהחן שלו במהלך השנים. כדי להחזיר לשיש את הברק שלו יש לבצע ליטוש שיש. אם מחפשים חברה לליטוש שיש? מתעניינים במידע על ליטוש שיש? אתם במקום הנכון!

מה הוא שיש? לפי ההגדרה המקובלת, שיש היא אבן גיר אשר עברה התמרה כתוצאה מחום או מלחץ שנוצר במעמקי כדור הארץ.

ליטוש שיש

ליטוש שיש טבעי ביהלומים וקריסטל

שימוש בשיש נפוץ מאוד בישראל. ניתן למצוא שיש בבתים פרטים רבים, וכן בבנייני משרדים ובמבנים ציבוריים. השיש משמש בין השאר למרצפות ולמשטחים במטבח. הוא מוסיף מראה מבריק ויוקרתי לכל מבנה – ומכאן הפופולאריות שלו. כיום אין כמעט בית מגורים, דירת מגורים או משרד שאינם מכלים שיש.

עם זאת – עם הזמן, השיש נפגם ונשחק – ומראהו נפגע. השיש רגיש לחומרים כימיים ולכתמים, ומחייב טיפול ואחזקה שוטפים. בדיוק לשם כך קיימות חברות שמתמחות בליטוש שיש – שמשחזר ומשפר את מראהו של השיש. ליטוש שיש חשוב למשטחי שיש בבית – ועוד יותר מכך לשיש שנחשף לשמש, גשם ופגעי מזג האוויר. חשוב לדעת כי במשך הזמן בריצוף שיש עלולים להיווצר חורים קטנים ופתיחת גידים – ובכך ניתן לטפל כאמור בעזרת ליטוש שיש.

ליטוש שיש כולל מספר רב של פעולות: חריצה, פתיחת פוגות, אטימה בדבק שיש, מילוי של הפוגות בדבק שיש, יישור המרצפות, ליטוש ביהלום במספר שלבים, החזרת הצבע והפגמנט לשיש ועוד. כמו שאתם מבינים, ליטוש שיש הוא תהליך מורכב ומסובך למדי. כדי לבצע ליטוש שיש דרושים עובדים מקצועים – שיודעים את המלאכה ולא יגרמו נזק למשטח באף אחד מהשלבים השונים (פתיחת מרווחים, שאיבת אבק, התאמת צבע המילוי, סתימת החריצים, יישור השטח, ליטוש באבן וכו').

לאחר סיום ליטוש השיש – מקבלים משטח אחיד ללא פוגות פתוחות וללא הפרשי גובה. חשוב מאוד לדעת: לאחר ליטוש שיש המרצפות סופגות מים ויש לצפות אותן בסילר המונע ספיגה. את הסילר יש למרוח כשהריצוף יבש.

חשוב לדעת ששיש הוא חומר טבעי וגם לאחר ליטוש שיש, אין לצפות לאחידות או להומוגניות מושלמת. הגוון והטקסטורה בין אריח לאריח – יהיו שונים. אין מרצפת שיש אחת שתהיה  זהה לאחרת, אפילו לא לאחר ליטוש שיש.

כדי לשמור על המשטחים לאחר ליטוש שיש, יש להקפיד על כמה כללים בסיסיים: את הרצפה כדאי לשטוף במים רגילים או עם חומר ניקוי לא חריף ולא חומצי. השיש רגיש לכתמים, ומומלץ לנגב מיד נוזלים שנשפכו עליו.

לסיכום: ליטוש שיש הוא מלאכה מורכבת. לפני שאתם בוחרים חברת ליטוש שיש, הקפידו לוודא שיש לה ניסיון בתחום – ושהיא מחזיקה בציוד מקצועי. כאן ב"קריסטל פוליש" אנו מתמחים בליטוש שיש. והחשוב ביותר ברשותנו חברת ניקיון שדואגת לנקות את השטח לאחר העבודה המלכלכת. נשמח לסייע לכם – אז אל תהססו לפנות אלינו לקבלת פרטים נוספים.

כתיבת תגובה